Výběr handpan hráčů

Pokud se chcete handpan nástroji skutečně věnovat, objevovat nové zvuky, rytmy a techniky, měly byste znát několik jmen a věnovat jim velkou pozornost. Co uvedený hráč, to je naprostý unikát, který vyniká svým stylem hry a nápaditostí.

Světoví hráči

  • David Kuchermann – Německý hráč narozený v roce 1979, patří bezesporu mezi základní kámen všech handpanistů. Rozvíjí vlastní hru a věnuje se výukovým programům. Hraje v kapele Dead Can Dance. Byl nominován na cenu Grammy za nejlepší new age album.
  • Adrian Portia – australský handpanista, perkusionista a bubeník, disponuje neuvěřitelně rychlými prsty, přesnými technikami a zajímavými nápady, patří mezi moje oblíbence, je inspirující a motivující.
  • Kabeção – Carlos Rodrigues aka Kabeção je portugalský multiinstrumentalista, skladatel, pouliční busker a zvukový léčitel, který vytváří svůj vlastní jedinečný přístup k hudbě a zvuku. Předefinoval hudební možnosti handpanu svým jedinečným, poetickým a perkusním stylem; tím, že hraje více nástrojů současně, vytváří nádhernou, fascinující a intenzivní hudbu. Jeho zaměření vychází z prostého zkoumání zvuku. Je samouk a kombinoval vlivy z různých částí světa, Afriky, Indie, Brazílie, Turecka, Španělska, Francie, Austrálie.
  • Nadishana je multiinstrumentalistický, skladatel a zvukový designér ze Sibiře, který vytváří svůj vlastní jedinečný a inovativní přístup ke světové fúzní hudbě – kreativní syntézu různých hudebních tradic světa na základě současných technologií. Hraje na více než 200 nástrojích světa, včetně těch, které vytvořil sám. Na každém ze svých nástrojů vypracoval jedinečnou techniku ​​hraní a svůj vlastní přístup k pokročilé úpravě digitálního zvuku zvané „zvuková mikrochirurgie“.

Související obrázky: