Výroba handpanů

Vesměs se handpany vyrábí v manufakturách, ale najdete spoustu handpanů, které se vyrábí strojně, takovým se raději vyhněte. Výroba handpanu je velice náročný a komplexní proces, který vyžaduje manuální zručnost, dovednosti se zpracováním kovu, technické zázemí, hudební sluch a v neposlední řadě musíte handpany milovat a zasvětit jim kus svého života. Tyto elementy určují kvalitu zpracování, zvukový projev a nastavují vysokou pořizovací cenu handpanu na trhu. Čím více zkušeností se zpracováním, tím dražší je handpan každého výrobce. Na handpany opravdu vyhlášených výrobců stojíte frontu v pořadníku, můžete čekat i několik měsíců než svého miláčka chytíte do rukou a budete si na něj moct zahrát a k tomu zaplatíte několik tisíc Eur.

Protože handpany patří k mému životu již od roku 2018, zaměřil jsem se na jejich výrobu přímo v Handpan Centru v Říčanech. Vyrábím handpany inspirované vysokou kvalitou zahraničních výrobců a nyní nabízím vlastní handpany pod značkou NEO handpan. NEO handpany jsou připravené k vyzkoušení a zakoupení v Handpan Centru v Říčanech u Prahy. Po telefonické domluvě mě můžete přijet navštívit, podívat se na zázemí výroby a vybrat si svůj vysněný handpan. Aktuální nabídku dostupných handpanů si také můžete prohlédnout v handpan shopu, ale zakoupit je můžete pouze po osobním vyzkoušení.

Jak se handpany vyrábí a ladí? Shlédněte velice pěknou ukázku výrobního procesu handpanu ze zahraniční manufaktury.

Ukázka výrobního procesu handpanu

Text: Jiří Káš – www.handpan.cz, NEO handpan – ruční výroba handpanů, handpanmaker

MagicPan: www.magicpan.cz, Handpan kurz: www.handpan-kurz.cz, Handpan výroba – www.handpan-vyroba.cz Handpanista: www.handpanista.cz

Související obrázky: