Na SOUNDTRACK festivalu v Poděbradech vystoupil i handpanista Jiří Káš

SOUNDTRACK festival každoročně nabízí to nejlepší propojení filmové hudby a multimédií. Přináší program největších hvězd filmového hudebního průmyslu a špičku domácí populární scény.

Letošní 8. ročník festivalu SOUNDTRACK PODĚBRADY se rozrostl do nových míst. Přibyla nová stage, kterou pořadatelé zasadili do  nádherného prostoru zámecké zahrady. Festival navíc poprvé zrealizoval filmovou scénu v sále kongresového centra na lázeňské kolonádě, kde promítal filmové tituly s důrazem na jejich hudbu.

Mezi tahouny festivalu byla skupina Tros Discotequos, ve které působí Vojta Dyk, Jan Maxián a Jakub Prachař.  

O výjimečný doprovodný program se postaral handpanista Jiří Káš, který po svém sobotním handpan vystoupení v hudební odpočívárně připravil speciální workshop, na kterém bylo možno vyzkoušet jedinečné NEO handpany, které Káš vlastnoručně vyrábí.

Sobotní večer patřil česko-polskému snímku Je třeba zabít Sekala, který byl ověnčen deseti  Českými lvy. Film měl v koncertním provedení světovou premiéru a jeho projekci doprovodila Filharmonie Hradec Králové. 

Honza Ponocný: Alice Nellis in Concert představil hudbu z filmů Mamas & Papas, Perfect Days, Revival, Buko a Andělé všedního dne. Veškerou hudbu doprovodí i ukázky z těchto filmů. Honza Ponocný alias Circus Ponorka vystoupil se svou kapelou a v doprovodu The Deep Blue Sea Orchestra.  

Poprvé vystoupila na festivalu Soundtrack skupina Buty. Koncert měl podtitul FILMOVÁ JÍZDA! a narážel  na legendární road movie, která Radka Pastrňáka a jeho skupinu proslavila. Koncert byl netradiční  tím, že všechny skladby, které zazněly, byly doprovázeny videoklipy nebo sestřihy z filmu Jízda.  

Osmdesáté narozeniny na festivalu oslavil zpěvák a herec Václav Neckář. Vystoupil jako tradičně se  skupinou Bacily, kterou vede Neckářův bratr Jan.

Festival v zámecké zahradě uzavřel v neděli odpoledne stylově Ondřej Havelka a jeho Melody Makers s programem Poklad na stříbrném plátně.

Související obrázky: