POZVÁNKA: Jiří Káš zahraje v Rock Opeře před operou Lilith: Matka démonů

Zveme na poslední představení před prázdninami handpanisty Jiřího Káše, který zahraje před rockovou operou Lilth: matka démnů v ROCK OPEŘE PRAHA dne 7.6.2023 od 19.00 hod . Performance Káše jsou magické a dodávají operám nový rozměr duchovna.

Seznamte se s Matkou démonů. Nejnovější hrdinkou RockOpery Praha je uvědomělá Lilith

Podle některých náboženství a mýtů byla první ženou ona, a ne Eva. Odmítla se v Edenu podrobit Adamovi i Bohu, a tak utekla a plodila s jinými bytostmi démony. Řeč je o Lilith, jejíž příběh bude vyprávět nejnovější rocková opera Milana Steigerwalda a Pavly Forest s názvem Matka démonů.

„Jde o odpověď na Marii Madonnu. Chceme příběh Lilith pojmout hororově,“ říká o připravovaném díle umělecký ředitel RockOpery Praha, skladatel a klávesista Milan Steigerwald. Lilith by si měla vzít to nejlepší z jednoho z nejúspěšnějších projektů divadla – Vymítače – a z nejnovější Marie Madonny, která měla divadelní premiéru letos.

„Lilith bývá často vnímána velmi negativně. My se ale na její příběh díváme jinak. V Edenu jste mohli stát buď na straně Boha, nebo na opačném pólu. Lilith se vzepřela, nechtěla s Adamem souložit v misionářské poloze, protože nerozuměla tomu, proč by měla spočinout pod ním, když byli oba stvořeni z hlíny. Adam se ji pokusil znásilnit, a proto uprchla,“ přiblížila výkonná ředitelka, libretistka a zpěvačka Pavla Forest s tím, že chystaná opera se bude zaobírat stále aktuálním tématem svobody lidské bytosti.

Foto: Petr Hněvsa

Související obrázky: