Péče o handpan: hra venku / místa a výbava

Znáte to, je krásný den a máte nutkavý pocit vyrazit se svým handpanem třeba do japonské zahrady, parku, hor, skalisek nebo k rybníku a vyslat pozitivní vibrace do svého okolí. Co si připravit na svojí cestu, kde se usadit a jaké je ideální místo ke hraní?

Než vyrazíte na svůj výlet s handpanem, zvažte, jak dlouho na daném místě budete a k tomu si s sebou připravte pár věcí.

Co obvykle nosím ve svém hardcasu a co můžete potřebovat?

  1. Peníze se hodí vždycky, tak si pár stovek určitě nezapomeňte.
  2. Pití – minimálně půl litru. Do kapes hardcasu se vejde litrovka, která vám bude trošku koukat, ale z kapsy nevypadne. Větší láhev vám z kapsy může vypadnout a také se vám pronese.
  3. Svačina – nikdy nevíte, co se vám cestou může přihodit a kdy minete poslední místo, kde si něco k jídlu koupíte. Vezměte si s sebou jednu plnohodnotnou svačinu: rohlík, jablko, tyčinku, sušenku, věci dle libosti.
  4. Papírové kapesníky nebo si odmotejte toaletní papír.
  5. Hadřík na rychlé otření handpanu. Kdyby náhodou zapršelo je potřeba handpan před uložením do hardcasu otřít.
  6. Něco na sezení – deka, tričko, skládací židlička. Nerad sedím na zemi, abych nenastydl.

A kde hrát?

  • Vyberte si místo, které je vám příjemné a milé a kam chcete svoje handpan vibrace směřovat. Nejradši hraju u vody.
  • LÉTO: Vyberte si polostín, nejlépe stín. Handpanu ani vám přímé slunce neudělá dobře. Vy můžete dostat úpal a handpan se vám nahřeje tak, že na něm neudržíte ruce, začne měnit zvukovou barvu a lepidlu ve spojích narušíte jeho vlastnosti.
  • ZIMA: V zimě toho asi moc nenahrajete, ale pokud vás to přeci jen napadne, připravte se o to líp. Pokud sněží a mrzne, radši radši si nechte zajít chuť, to jsou naprosto nejhorší podmínky jak pro vás, tak pro handpan. Na zimu buďte připravení a je dobré si vzít i náhradní věci. Jednou jsem vyrazil natáčet do hor a propadl jsem se ledem do tůně. Díky náhradním věcem a dobrému vybavení jsem neprochladl a nenastydl.

Po návratu domů se zaměřte na péči o handpan, viz článek: Péče o handpan: uložení handpanu po příchodu z venku

a jeho údržbě, viz článek: Péče o handpan: čištění a předcházení korozi

Text: Jiří Káš – www.handpan.cz, NEO handpan – ruční výroba handpanů, handpanmaker

MagicPan: www.magicpan.cz, Handpan kurz: www.handpan-kurz.cz, Handpan výroba – www.handpan-vyroba.cz Handpanista: www.handpanista.cz

Související obrázky: